پمپ های معدنی

چاپ
تاریخ انتشار : دوشنبه, 22 مهر 1392 15:11
تعداد بازدید کننده : 2467
برای پمپاژ مایعاتی مانند گل حفاری، آب گل آلود(دارای شن وماسه)، دوغاب مصالح ساختمانی، محلول موم، مخلوط مواد نفتی سنگین...
1
این نوع پمپ از نوع گریز از مرکز افقی، با محفظه حلزونی، یک طبقه، پروانه یک سر آویز، موتور جدا و تک مکشه مرکزی می باشد. پروانه بالانس دینامیکی گردیده و محور به وسیله نوار گرافیتی آب بندی میشود. فلنج محفظه رانش به سمت بالا بوده و اگر دید از طرف موتور باشد در سمت چپ قرارگرفته است. یکی از ویژگی های مهم این پمپ ها استفاده از قطعات سایشی تعویض شونده می باشد.
این پمپ ها دو تکه بوده و با روکش لاستیکی قابل تعویض برای پمپاژ سیالات دارای ذرات سایشی بالا مورد استفاده قرار می گیرد.
پروانه های مورد استفاده در این پمپ ها نسبت به خاصیت سیال از مواد مقاوم به سایش و خوردگی شیمیایی، از چدن آلیاژی تا فولادهای ضد زنگ قابل تغییر بوده و برای استفاده در دورهای RPM960وRPM1450و RPM2900پیش بینی شده است.
برای آب بندی این نوع پمپ ها معمولا از نوارهای گرافیتی ومکانیکال سیل استفاده می شود و در صورت نیاز از سیال خارجی هم برای خنک کاری اجزای آب بندی می توان استفاده نمود.
با توجه به وزن مخصوص و ویسکوزیته نسبتا بالای سیالات قابل پمپاژ، در این پمپ ها از یاتاقان های استاندارد و یا یاتاقان های مخصوص کار سنگین، استفاده می گردد.

موارد کاربرد
برای پمپاژ مایعاتی مانند گل حفاری، آب گل آلود(دارای شن وماسه)، دوغاب مصالح ساختمانی، محلول موم، مخلوط مواد نفتی سنگین، صنایع نورد فولاد، کاغذ سازی، معادن و پمپاژ سیالات دارای ذرات سایشی بالا می تواند مورد استفاده قرار گیرد.

مشخصات
قطر خروجی: 50  تا 150 میلیمتر
ظرفیت آبدهی:  تا 350 متر مکعب در ساعت
ارتفاع:  تا 70 متر
درجه حرارت سیال در آب بندی:  با نوار گرافیت از 0 تا 80 درجه سانتیگراد
فشار تست:  10 بار
 
 

“ پمپ های معدنی ”

مطالب مرتبط
 پمپ-های-معدنی - پمپ های گریز از مرکز اتا آتش نشانی
 پمپ-های-معدنی - پمپ های خودمکش کشاورزی و آبیاری
 پمپ-های-معدنی - پمپ های فشار قوی کشاورزی و آبیاری
 پمپ-های-معدنی - الکتروپمپ های شناور کشاورزی و آبیاری
 پمپ-های-معدنی - الکترو پمپ های شناور تک فاز کشاورزی و آبیاری