الکتروپمپ های شناور مسکونی و اداری

چاپ
تاریخ انتشار : دوشنبه, 22 مهر 1392 14:40
تعداد بازدید کننده : 1802
تامین آب آشامیدنی، تامین آب فرآیندهای صنعتی، آبیاری، تخلیه آب معادن، جبران فشار(بوستر) طرح های آبرسانی، پمپاژ از مخازن...
1
پمپ های شناور چند طبقه با محرک الکتریکی، مجم.عه ای است از یک پمپ گریز از مرکز عمودی که بطور مستقیم با موتور الکتریکی شناور کوپله می شود. این دستگاه ها جهت پمپاژآب از چاه های عمیق و نیمه عمیق کم قطر طراحی شده است. الکتروموتور، آسنکرون، جریان متناوب و قفس سنجابی است و با آب پر می شود. آب داخل موتور، هم برای روانکاری یاتاقان ها و هم برای خنک کاری حرارت در سیم پیچی داخل الکتروموتور می باشد. محور موتور دارای کاسه نمد مقاوم در برابر نفوذ شن می باشد و با آب بند مکانیکی، آب بندی میشود.
پمپ، یک یا چند طبقه، تک مکشه، محفظه با برش شعاعی و مخصوص نصب عمودی می باشد. در مواردی بسته به تعداد طبقات و اندازه موتور می تواند به صورت افقی یا مایل نیز نصب شود. پروانه ها به صورت جریان شعاعی یا مختلط بوده و قابل تراش می باشند. محفظه مکش بین موتور و پمپ توسط صافی مکش، پمپ را در مقابل ذرات جامد معلق در آب حفاظت می کند. این پمپ ها معمولا دارای سوپاپ یک طرفه می باشند.
امکان تامین پمپ های شناور مخصوص آب شور و ضد ماسه نیز وجود دارد.

موارد کاربرد
تامین آب آشامیدنی، تامین آب فرآیندهای صنعتی، آبیاری، تخلیه آب معادن، جبران فشار(بوستر) طرح های آبرسانی، پمپاژ از مخازن، برداشت آب خام از رودخانه و دریاچه سدها، برداشت آب از دریا، برداشت آب از چاه های عمیق، نیمه عمیق و آتش نشانی.

مشخصات
قطر خروجی: 38 تا 204 میلیمتر
ظرفیت آبدهی: تا 580 متر مکعب در ساعت
ارتفاع: تا 432 متر
فشار تست:  65 بار
توان الکتروموتور(کیلووات): 1/5 تا 350
 
 
 
 

“ الکتروپمپ های شناور مسکونی و اداری ”

مطالب مرتبط
 الکتروپمپ-های-شناور-مسکونی-و-اداری - الکتروپمپ های لجن کش فرآیندهای صنعتی
 الکتروپمپ-های-شناور-مسکونی-و-اداری - بوستر پمپ فرآیندهای صنعتی
 الکتروپمپ-های-شناور-مسکونی-و-اداری - پمپ های گریز از مرکز اتا مسکونی و اداری
 الکتروپمپ-های-شناور-مسکونی-و-اداری - پمپ های گریز از مرکز اتا بزرگ مسکونی و اداری
 الکتروپمپ-های-شناور-مسکونی-و-اداری - الکتروپمپ های اتا بلوک مسکونی و اداری